Giovanni Battista Piranesi (1720-1778) metszete után: Veduta del Pantheon d'Agrippa. Nyomat, papír, lap szélén szakadásokkal, kissé foltos, 16,5x24 cm.
cca 1845-1941 Vegyes zenével és színházzal kapcsolatos nyomtatvány tétel, össz. 14 db: Nemzeti Színház, ifjúsági előadások, 1941, Cyrano de Bergerac, 4 oldalas nyomtatvány. Felszóllítás Természettörténeti Müszótár előfizetésére, 1845, Landerer és Heckenast nyomdájában, 4 oldalas nyomtatvány. + Német és angol nyelvű koncert és színházi előadások meghívója és prospektusa, többségében az 1870-es évek...
1856 A Nagy Tükör. Szerk. Jókai Mór. 126 képpel. 2.-10. számok 8 füzetben. (Füzetekben megjelent humoros hetilap. Az első magyar élclap 1 híján teljes sorozata) A Jókai Mór által alapított, öthetente megjelenő folyóirat német minta alapján indult 1856 novemberében, és összesen 10 számot ért meg. Mivel nem volt illusztrátora, a közönséget kérték fel, hogy küldjenek be rajzokat. A 8 füzet mind kora...
1860 A Magyar Tudományos Akadémia 1859. Dec 19. tartott ünnepélyes köz ülésének tárgyai. /A Magyar Tudományos Akadémia Évkönyve IX/Szász Károly emlékülés. Pest, 1860. Emich Gusztáv. 78 p. Kiadói papírborítóban. Felvágatlan
1881 Budapesti Szemle. 28. köt. (58.,59., 60. sz.) Szerk.: Gyulai Pál. Bp., 1881., Franklin, 4+480 p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, a gerincen kis sérüléssel.
1889 Orvosi Heti Szemle VII. kötet. 1-26. sz. Fél évfolyam,(július-december.) Szerk.: Dr. Flesch Nándor, Heltai Manó. Aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a szennylapok és az utolsó lap hiányoznak.