Komjáthy István: Botond.Ezer év mondáiból s történeteiből. Bp., 1956, Magvető. Első kiadás. Reich Károly rajzaival illusztrálva. Kiadói félvászon-kötés. Jó állapotú. A címoldalon Dienes István régész aláírása látható.
Avar Gyula: Névtelen hősök. Két tanító levelezése. Benedek Elek Kis Könyvtára. Bp.,[1911],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 82 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
R. M. Ballentyne: A korallsziget. Fordította: Peterdi István. Bp., é.n., Franklin. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, a kötése javított, sérült, a címlap és az elülső szennylap kijár.
Vegyes könyvtétel, 4 db: Hans Fallada: Mese a hűséges sünöcskéről. Würtz Ádám rajzaival.+Dala László: Mit mesélnek a hegyek? Szecskó Péter rajzaival+Megay László: Könyves könyv. Rékassy Csaba rajzaival.+Bolgár György: Híd a folyó felett. Csergezán Pál rajzaival. Bp.,1976-1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötés, és kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, az egyik foltos.