cca 1925 Lajtha (Leitersdorfer) László (1892-1963) zeneszerző, népzenekutató, a Néprajzi Múzeum, a Nemzeti Zenede későbbi igazgatója névjegye, hátoldalon kézírásával
1928 Márk Lajos (1867-1942) festőművész autográf üdvözlő képeslapja Gerő Ödön (1863-1939) újságírónak küldve, útban New York felé (az amerikai S. S. "Geo Washington" hajót ábrázoló és pecséttel ellátott képeslap), amelyben kifejezi barátságát: "Te Kedves Ödön törhetetlen barátunk voltál - így ösztönös a mi törhetetetlen ragaszkodásunk". Elülső felén kis sérüléssel.
1930. okt. 19 Fritz Höger (1877-1949, teljes nevén Johann Friedrich Höger), német építész, a Backsteinexpresszionizmus jelentős képviselőjének német nyelvű levele Gerő Ödön (1863-1939) műkritikusnak, a Pester Lloyd újságírójához, a Lechner Ödön Társaság elnökéhez, amelyben a magyarországi utazásáról ír, valamint részletesen kifejti gondolatatait Lechner Ödön munkásságáról. Úgy érzi, hogy belső kap...
1931 Kernstok Károly (1873-1940) festőművész autográf, saját kézzel aláírt képeslapja Bad Gasteinból Gerő Ödön (1863-1939) újságíró, a Pester Lloyd műkritikusának küldve, "Ödönkém" megszólítással, amelyben Nyergesújfaluba invitálja a Gerő családot: "Ha hazajövünk kijöttök Nyergesre". Kernstok Nyergesujfalusi birtoka a modern magyar művészet egyik központjává vált a XX: sz. elején, a Nyolcak művész...
1934 Mitrovics Gyula (1871-1965) filozófus, esztéta, neveléstudós, egyetemi tanár, pedagógiai író, a Magyar Psychológiai Társaság Esztétikai Szakosztálya elnöke levele Gerő Ödönnek (1863-1939), a Pester Lloyd műkritikusának, amelyben megkéri, hogy a szakosztály tagjává váljon. 1 géppel írt oldal, fejléces papíron, Mitrovics autográf aláírásával.
1935 Simonyi Zsigmond (1853-1919) nemzetközi hírű nyelvész feleségének levele Gerő Ödön (1863-1939) esztétának. A levélben megköszöni Gerő, Simonyiról és munkásságáról írt kedvező cikkét, valamint említést tesz arról, hogy Simonyi Zsigmond lányai Németországban vannak egy orvosnál, aki ígérte, hogy adoptálja őket de ez még nem történt meg, és reméli,hogy ennek a cikknek a hatására megtörténik. E...
1936 Kézdi-Kovács László (1864-1942) festő, kritikus autográf levele Gerő Ödön műkritikusnak, melyben megköszöni felesége halála alkalmából küldött kondoleálását és fájdalmáról ír.