Berger Károly: A vezetés kézikönyve I-II. rész. I. rész: Szervezés és statisztika. II. rész: Alkalmazási elvek és parancsadás. Bp., 1928-1930., Stádium, XII+391 p., XV+461 p. Kiadói egészvászon-kötések, kopott, foltos borítókkal, az I. köt. foltos, a II. kötet kissé foltos, az I. kötet hátsó szennylapján ceruzás jegyzetekkel.
Alapkiképzés. 1-2. füzet. 1. füzet: Szabályzat a honvédség összes alakulatai számára., 2. füzet: Jelek és jelzések. Ideiglenes szabályzat a honvédség összes alakulatai számára. Bp.,(1939),Stádium, 334 p.,150 p. + 1 sztl. lev. Kiadói papírkötés, a második kötet füzet foltos.
A magyar katona vitézségének ezer éve. Szerk.: Pilch Jenő. 1. köt. Bp., é. n., Franklin. Kopott vászonkötésben, sérült gerinccel, hiányzó címlappal, Horthy képpel és bevezető sorokkal.
Kovács Mihály: Negyvenezer magyar levente kálváriája a második világháború végén. Napló. 1945. feb. 16-tól 1946. május 14-ig. Bp., 1993., Országos Pedagógia Könyvtár és Múzeum. Kiadói papírkötés, jó állapotban+5 db hozzá kapcsolódó újságkivágással, és 3 db utólagosan előhívott fotóval. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus hagyatékából.
Lagzi István: Lengyel katonák evakuációja Magyarországról. 1939-1941. Bp.-Szeged-Varsó, 2015, A Magyar Egyháztörténeti Enciklopédia Munkaközösség és a Historia Ecclesiastica Hungarica Alapítvány kiadása. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált példány.
1918 Illustriertes Jahrbuch. Kalender für das Jahr 1918. Berlin, Berliner Tagesblatt. 320p. Sok háborús képpel illusztrált. Kissé sérült vászonkötésben