A mérleg sorozat 2 kötete:
Karl Jaspers: Bevezetés a filozófiába. Ford.: Szathmáry Lajos.; Jurij Lotman: Puskin. Ford. és a jegyzeteket írta: Gereben Ágnes. Bp.,1987-1988, Európa. Kiadói papírkötés, kissé foltosak.
Salamon Ernő: Szegények küszöbén. Melletted élnek. Új versek. Román versek magyarul. Marosvásárhely, 1938, Szilágyi-nyomda. A rendes kiadáson kívül 100 számozott példány is készült belőle. Ez az 5. számú példány, költő aláírásával ellátva. Kiadói papírborításban, hiányzó gerinccel, kijáró lapokkal, benne ragasztott versrészlettel. Hiányzó hátsó borítóval.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner,399 p. Átkötött kissé kopott félvászon-kötésben, egy javított lappal, névbélyegzővel.
Virágos gyertyák avagy egy jó házasság története. Kínai regény a XVII. századból. Varga Ilona fordítása. Bp., 1959, Európa Könyvkiadó. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé szakadt állapotban.