Darvas József: Város az ingoványon. Bp.,1945, Szikra. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, a gerincen sérüléssel, a borítón bejegyzéssel.
Juhász Ferenc: Harc a fehér báránnyal. Bp., 1965., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Juhász Ferenc (1928-2015) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
Nyirő Sándor: A fütty. Énekes népszínmű 4 felvonásban. Nagybánya, 1877, Huzly Károly Könyvnyomdája. Kicsit sérült, kopott vászonkötésben, egyébként jó állapotban.
Boross Ádám: A szomszédok vagy a falu bírája. I-II. füzet. (Egybekötve.) Pest, 1858, Gyurian József, 4+142+2;2+140+2 p. Átkötött félvászon-kötésben, kissé foltos lapokkal.