Madách Imre: Az ember tragédiája. Drámai költemény. Ötödik népies kiadás. Bp., é.n., Athenaeum, 1 t.+194+2 p. Kiadói egészvászon-kötésben, kopottas borítóval, kijáró lapokkal.
Sárközy György összes verse és kisebb műfordításai. Bp., 1947., Sarló. Kiadói félvászon-kötés, a borító részben elvált a könyvtesttől, de a könyvtest egyben van.
Képes Géza: Só és bors. Epigrammák. Bartha László rajzaival. Bp.,1956., Szépirodalmi. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 3000 példányban. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus névbejegyzésével.
Bertrand Russell: A filozófia alapproblémái. Fordította, előszóval és jegyzettekkel ellátta: Fogarasi Béla. Természet és Társadalom 4. Budapest, 1919, Új Magyarország Részvénytársaság. Átkötött egészvászon, 132 p.
Toroquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem. Ford.: Bálinth Gyula. Pest, 1863., (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.), XVI+492 p. Átkötött kopott egészvászon-kötés.
Rainer Maria Rilke: Mesék a jó istenről. Ford.: Bartos Zoltán. (Bp.),1921, Pán,(Thália-ny.), 200 p. Átkötött kissé foltos egészvászon-kötés, kissé laza fűzéssel, Bor Pál rajzai nélkül. Megjelent 1000 példányban. Számozatlan példány.
Kisfaludy Károly minden munkái. III. kötet. Öszveszedte Toldy Ferenc. Buda, 1831. Magyar Királyi Egyetem betűivel, 203+1 p. Papírkötésben, foltos, kopott borítóval, néhány foltos lappal, deformált gerinccel.