Kolligátum, benne két ritka művel:
Paulikovics Lajos: Sarkadvár. Regény. Pest, 1861, Boldini Róbert Könyvnyomdája, 4+241+3 p.
[Bors Eleonóra]: Edelény: Hódított föld. [Bp.,1889, Aigner], 3-127 p.
Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, az első művet körbevágták, a második mű címlapja, és első lapja (1/2.) hiányzik, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Németh László: Móricz Zsigmond /Tanulmány/
Bp., 1943, Turul. /,,Jövő" Ny./. 118 l, 8 t. Kiadói félvászon kötésben, eredeti papír védőborítóval, mely csak enyhén sérült.
Vegyes könyvtétel, 29 db:
Világjárók sorozat 27 kötete. Bp.,1960-1969, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kissé kopottas borítóval.+Jacques Picard: 11000 méter mélységben. Bp., 1965, Táncsics. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.+Mark Twain: Utazás az egyenlítő körül. Világjárók. Klasszikus útleírások IV. Bp.,1963, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Palotai Erzsi 4 műve, a szerző dedikációival, valamint saját kézzel írt levele, 2 beírt oldal, Palotai Erzsi (1907-1988) előadóművész, író, műfordító és férje Komlós Aladár (1892-1980) író, költő, műfordító, irodalomtörténész aláírásaival:
Hosszú éjszaka. Bp.,1982, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos vászonborítóval, dohos. A szerző dedikációjával.
Költők, versek, találkozások. Bp.,1974, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Karambol. Bp.,1978, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Igen. Bp.,1971, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. A szerző által dedikált.