Eduard Fuchs: Az ujkor erkölcstörténete. Harmadik kötet. Polgári kor. Gergely Győző és Bálint Lajos fordítása. hn., én., Világirodalom kiadás. Egészvászon kötésben, kopott borítóval, de egyébként szép állapotban.
Vegyes könyvtétel, 9 db: Dickens: Copperfield Dávid III-VI. köt., Nickleby Miklós I. köt., Kis Dorrit. IV. köt., Nagy várakozások. III. köt.; Móricz Zsigmond: Shakespeare; Denise Leblond-Zola: Zola. Élete, munkája, küzdelme. Bp., én., Gutenberg-Fehér Holló-Renaissance. Kiadói papírkötésekben, változó állapotban, a Móricz kötet gerince elvált a borítótól.
Czóbel Minka: Nyírfa lombok. Bp., 1891, Révai. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, kissé laza fűzéssel. a címlapon az 1890-es évszám szerepel, míg a borítón az 1891-es.
Pettkó-Szandtner Tibor: A magyar kocsizás. Bp., 1984, Múzsák. 1931-es kiadás reprint kiadása. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, kissé dohos.
Kovács Ernő: Kölcsey Ferenc klasszikus műveltsége. Debrecen, 1931., (Hódmezővásárhely, Dura Lajos-ny.), 112 p. Papírkötésben, hiányos, sérült borítóval, laza fűzéssel. A szerző által dedikált.