Könyvek: Építészet, művészet

Tételek száma: 196

Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., közte 7 db kétoldalas (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+ Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. ( 12 t., közte 2 db kétoldalas (100/101.,107/108.)) Német nyelven. Egész és kétoldalas rézmetszetű táblákkal. Első kiadás. Korabeli egészbőr-kötésben, kopott borítóval és gerinccel, kissé foltos lapokkal, ajándékozási sorokkal, egy tábla sarkán hiánnyal. /  Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 100 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und der Abhandlung über die Schönheit dieser Kunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1798, (Georg) Voss, 1t.+8+18+92 p.+ XCIX t. (91 t., with  7 piecies of two pages tables (4-5., 30-31.,40-41.,53-54.,65-66.,78-79-80., 83-84.))+Zeichnungen aus der schönen Baukunst oder Darstellung idealischer und ausgeführter Gebäude mit ihren Grund und Aufrissen auf 115 kupfertafeln. Mit nöthigen Erklärungen und einer Abhandlung über das Schöne in der Baukunst begleitet von Dr. C(hristian) L(udwig) Stieglitz. Leipzig, 1800, (Georg) Voss, +12 p.+C-CXIII t. (12 t., with 2 piecies of two pages tables (100/101.,107/108.)) In German language, with copper engraving tables. First edition. Half-leather-binding, with worn cover and spine, with little bit spotty pages, with gift writing, with little lack of one table's corner.
17000.

Kikiáltási ár:
90 000 Ft
233,16
257,14
17001.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
A Veszprém Megyei Múzeumok Közleményei 1967/6. Szerk.: Éri István. Veszprém, 1967, Veszprém Megyei Múzeumok Igazgatósága. Egészvászon-kötésben. Német, francia és orosz nyelvű szövegekkel.
17002.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Dr. Kubinszky Mihály: Táj + építészet. A természeti környezet egy építész szemével. Fotókkal illusztrálva. Bp, 1995, Mezőgazda. Kiadói kartonált papírkötés.
17003.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Paul Joannides: Renoir élete és művészete. Bp., 2000, Kossuth. Kiadói papírkötésben.
17004.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Komjáthy Attila: Felső-Tiszavidéki templomok I. Fekete-fehér fotókkal. Bp., 1983, Corvina. Kiadói papírkötésben.
17005.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Népi építészet a Kárpát-medence észak-keleti térségében. A Miskolcon 1989. május 15-16-án megrendezett konferencia anyaga. Miskolc-Szentendre, 1989, Szentendrei Szabadtéri Néprajzi Múzeum-Miskolci Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben. Nagyon jó állapotban.
17006.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Lovag Zsuzsa: Évezredek, évszázadok kincsei I. Szerk.: Aczél Eszter. Bp., 1983, Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötésben.
17007.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Tóth Attila: Szeged szobrai és muráliái. Szeged, 1993, Csongrád Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés védőborítóval.
17008.

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71
Vajda György Mihály: Keletre nyílik Bécs kapuja (Közép-Európa kulturális képeskönyve 1740-1918). Bp., 1994, Akadémiai Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben.
17009.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
A hetvenötéves Magyar Állami Operaház 1884-1959. Bp., 1959, saját kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben.
17010.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Miklós Pál: Csi Paj-Si 1862-1957. A Művészet Kiskönyvtára XXXIII. Bp., 1962, Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötés papírborítóban.
17011.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft