Benvenuto Cellini mester élete, amiképpen ő maga megírta Firenzében. Molnár C. Pál illusztrációival. II. kiadás. Bp., 1961, Képzőművészeti Alap. Kiadói egészvászon-kötésben.
Vegyes művészeti könyvtétel, 8 db:
Barát Endre: Élt harminchárom évet. Regény Paál László életéről. Bp.,1980,Corvina. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
A szentimentalizmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta: Wéber Antal. Bp.,1971, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Az egzisztencializmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta: Köpeczi Béla. Bp.,1965, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.
A futurizmus. A bevezető tanulmányt írta, a szövegeket válogatta, fordította: Szabó György. Bp.,1967, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés.
Kortársak a németalföldi festészetről. Vál., az előszót és a jegyzeteket írta: Garas Klára. Fordította: Garas Klára, Takácsy Elek. Bp.,1967, Gondolat. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1986 Pestmegyei Iparművészeti Tárlat.
1963 Régi Képtár. Bp.,1963,Szépművészeti Múzeum. Kiadói papírkötés.
Flemish painting of the Seventeenth Century. Leningrád, 1972, Aurora.
Max Sauerlandt: Michelangelo. Königstein. im Taunus-Leipzog,é.n.,Langewiesche, XVI+96+X+6 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Karl Scheiffler: Bildnisse aus rei Jahrhunderten der alten deutschen und niederländischen Malerei. Königstein. im Taunus-Leipzog,é.n.,Langewiesche, XVI+112+XI+5 p. Német nyelven. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Istentisztelet - ecsettel. Mátyás Lajos akvarelljei. 351 dunántúli református templom. [Pápa], 2012, Dunántúli Református Egyházkerület Tudományos Gyűjteményei. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.