Rados Jenő: Magyar oltárok. Bp., 1938, Kir. M. Egyetemi Nyomda, 93+2 p.+CLXXI t.+2 p. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, egy kijáró lappal.
Ledács Kiss Aladár - Szüts Béláné: Ismerjük meg a keleti szőnyeget. Bp., 1977, Gondolat. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói papír védőborítóban.
Sárádi Kálmán: Művészi kovácsolás. Bp.,1975, Műszaki. Második, bővített kiadás. Gazdag képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a papírborítón kis szakadással, kissé dohos.
Kispéter Miklós: A győzelmes film. Film, tudomány, művészet. Bp.,[1938.], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 329 p.+48 (fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Lyka Károly: A művészetek története. Bp., 1944, Uj Idők Irodalmi Intézet Rt. (Singer és Wolfner.), 524 p. harmadik kiadás Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kopott borítóval.
Platthy György-Dr. Rónai Béla: Népművészet. Bp.,1989, Tankönyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés. +Mai magyar népi iparművészet. Az előszót Domanovszky György írta. A képanyag, az életrajzok és az ajánlott irodalom összeállítása Varga Marianna munkája. Bp.,1983,Képzőművészeti. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.