Charles Darwin: Fajok keletkezése természetes kiválasztás útján vagy az életrevalóbb tenyészfajok boldogulása a létért való küzdelemben. 1-2. köt. Ford. Mikes Lajos. Bp.,én.,Athenaeum, XIX+283;310 p. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.