Könyvek: Történelem

Tételek száma: 172

Magistri Simonis de Kéza de originibus et gestis hungarorum libri duo. Post binas Alexii Horányi editiones tertiam ad manuscriptorum, et typis vulgatorum codicum, atque diplomatum fidem exactam. In Lucem emittit Josephus Podhradczky, ... Budae, 1833., Procusi Annae Landererianis Typis, XXIII+111 p. Latin nyelven. Korabeli kartonált papírkötés.
15771.

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29
15772.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Hanák Péter: A kert és a műhely. Közös Dolgaink. Bp., 1988., Gondolat. Kiadói papírkötés. A szerző, Hanák Péter (1921-1997) történész, művelődéstörténész, egyetemi tanár, MTA-tag által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált, dátumozott (1988. június.) példány
15773.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
B[oris] A[ndriyovich] Shramko: Régiségek a Szeverszkij Donyec mentén. (Antiquities of the Seversky Donets.) Harkov, 1962., Izdatel'stvo Khar'kovskogo Ordena Trudovogo Krasnogo Znameni Gosudarstvennogo Universiteta im. A. M. Gor'kogo. Orosz nyelven. Szövegközti illusztrációkkal, kihajtható táblákkal. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval. A szerző által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány, dátumozva (1964. XII. 8.)
15774.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Széchenyi tanításai. Összeállította Fekete József, Váradi József. A Magyar Népművelés Könyvei. Bp.,1991., Széchényi Társaság. Kiadói papírkötés. Reprint kiadás. Számozott (1000/446.) példány.
15775.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
Sebestyén Károly: A szegedi múzeum kincsei. Vetítettképes Ismeretetterjesztő Előadások. I. sor. 18. sz. Bp., 1936., Közgyüjtemény Ismerettterjesztő Irodája, 28 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borítón rajzzal.
15776.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
László Gyula: Ex libris. Mesterségem régész. Bp.,1996,Szabad Tér, 113+3 p. László Gyula rajzaival illusztrált. Kiadói papírkötés.   Benne a frissen elhunyt Dienes István emlékének szóló nyomtatott ajánlással.   A szerző, László Gyula (1910-1998) régész által Dienes Istvánné (?-?),muzeológus, Dienes István özvegye részére szóló dedikációval. "Dienes Istvánnénak szomorú szeretettel. 1996. III. 2."  Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus László Gyula (1910-1998) tanítványa.
15777.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Ács Zoltán-Bánó Attila: Nagy Lajos király. Bp.,1987., Ifjúsági Lap. Kiadói papírkötés. A grafikus, Bánó Attila (1945-) által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.+cca 1980 Bánó Attila tudományos illusztrációi. Kiállítási prospektus. A művész által dedikált Dienes István és felesége részére.
15778.

Kikiáltási ár:
1 600 Ft
4,15
4,57
Széchényi és kora. Emlékkiállítás katalógus. Tájak-Korok-Múzeumok Könyvtára 3. sz. Bp., 1991., Tájak-Korok-Múzeumok Egyesület. Kiadói kemény-kötés, kiadói papír védőborítóban.
15779.

Kikiáltási ár:
800 Ft
2,07
2,29
Fodor István: Honfoglaláskori temető Sándorfalván. (Előzetes közlemény.) Különlenyomat. Szeged., 1985., Szegedi Nyomda, 17-33 p. Papírkötésben. A szerző, Fodor István (1943-) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
15780.

Kikiáltási ár:
1 200 Ft
3,11
3,43
Széchényi Világai. Magyar Nemzeti Múzeum, 2010 kiállítási katalógus. Szerk.: Tóth Csaba. Bp., 2010., MNM. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15781.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86
16500.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft