Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.
Csíki Tamás Rémiás Tibor (szerk.): 18.századi agrártörténelem - Válogatás Wellmann Imre agrár- és társadalomtörténeti tanulmányaiból. Miskolc, 1999, Soros Alapítvány-Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben.
Dr. Kerekes György: Bethlen Gábor fejedelem kassán 1619-1629. Tulajdonosi bejegyzéssel. Kassa, 1943, Wiko Kő- És Könyvnyomdai Műintézet. Eredeti papírkötésben. Borító foltos, szélei fodrozódtak.
Manufaktúrák Magyarországon I. Manufaktúratörténeti Konferencia, Miskolc, 1989. október 16-17. Miskolc, 1989, Herman Ottó Múzeum. Kiadói papírkötésben.
Molnár András et alii: Batthyány Lajos Gróf első magyar miniszterelnök emlékezete. "...minden hazám javára, ami csekély erőmből kitelik." Német nyelvű összefoglalókkal. Bp., 1998, Magyar Nemzeti Múzeum. Kiadói kartonált papírkötésben.