Sebess Dénes: Két Magyarország. Az elmúlt század politikai eszményei. Bp.,[1931], Könyvbarátok Szövetsége,(Kir. Magyar Egyetemi Nyomda-ny.), 258 p. +16 t. Fekete-fehér egészoldalas képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott félbőr kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel, egy képtábla kijár.
II. Rákóczi Ferenc fejedelem emlékiratai. A magyarországi háborúról, 1703-tól annak végéig. Bp., 1978, Akadémiai. Aranyozott egészvászon kötés, kiadó papír védőborítóval. Szakály Ferenc (1942-1999) magyar történész, muzeológus, a Magyar Tudományos Akadémia levelező tagja ex-librisével. Sajtópéldány nyomtatvánnyal. Utolsó néhány lapon felső sarokban kisebb ázásnyommal.
Szűcs Jenő: Az utolsó Árpádok. História Könyvtár Monográfiák 1. Bp., 1993, a História MTA Történettudományi Intézete kiadása. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
A rettentő Kukkubeusok. Régi olasz elbeszélők I-II. Válogatta, a fordításokat az eredetivel egybevetette, a szerzők portréját és a jegyzeteket írta: Herczeg Gyula. Bp., 1983, Európa Könyvkiadó. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, kissé kopott állapotban.
Urs Bitterli: "Vadak" és "civilizáltak". Az európai és tengerentúli érintkezés szellem- és kultúrtörténete. Bendl Júlia fordítása. Bp., 1982, Gondolat. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.