Alexander Sixtus von Reden: Az Osztrák-Magyar Monarchia. Történelmi dokumentumok a századfordulótól 1914-ig. Bp. - Salzburg, 1989, Széchenyi Kiadó - Druckhaus Nonntal Bücherdienst. Kiadói aranyozott műbőr kötésben, kiadói papír védőborítóban.
H.A.L. Fisher: Európa története I-II. kötetek. I. köt.: A legrégibb időktől a wesztfáliai békekötésig. II. köt.: A wesztfáliai békekötéstől napjainkig. Ford.: Benedek Marcell. Bp., é.n., Singer és Wolfner, 576+1+535+1 p. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos, kissé szakadt borítóval.
Courtois, Stéphane et al.: A kommunizmus fekete könyve. Bűntény, terror, megtorlás. Bp., 2000, Nagyvilág. Kiadói artonált papírkötésben, jó állapotban.
Rákóczi album. II. Rákóczi Ferenc és kurucai. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp.,é.n.,Hornyánszky. Számos illusztrációval. Kiadói dombornyomott, aranyozott egészvászon kötés, kissé kopott borítóval, kijáró lapokkal.
Tempfli Imre: A Báthoryak valláspolitikája. Studia Theologica Budapestinensia 25. A Pázmány Péter Katolikus Egyetem Hittudományi Karának sorozata. Bp., 2000, Márton Áron kiadó. Kiadói papírkötés.