Eötvös Károly munkái 9 kötet a sorozatból, benne Deák Ferenc I-II: Bp., 1901-1905, Révai. Kiadói aranyozott, szecessziós-egészvászon sorozatkötésben, festett lapélekkel, kisebb kopásokkal
Új idők lexikona. 1-10. köt. Nem teljes. Bp., 1936-1938, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kiadói kartontokban, egy kötet papírborítójának a gerincén kis hiány, egy-két kötet papírborítóján kis szakadás, kis folt, tulajdonosi névbejegyzésekkel, dátumozásokkal. Rendkívül szép, megkímélt állapotban.
6 db Ady Endrével kapcsolatos kiadvány - Ady Endre: A halottak élén; Ady Endre élete és munkái, Ady költői stilisztikája, Ady értékelése, Nietzsche és Ady, Akkor a hársak épp szerettek. Kötetenként változó kötésben és állapotban.