Gyulai Pál: Nők a tükör előtt. Beszély. Feszty Árpád rajzaival. Bp., 1888., Franklin, 158 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, aranyozott kissé kopott borítóval, kissé laza fűzéssel.
A szerelem rabszolgái. Történetek az Ezeregyéjszakából. Vál. és átdolgozta: Kulcsár Ödön. A verseket ford. Banos János. Würtz Ádám illusztrációival. Bp.,1988., Népszava. Kiadói kartonált papírkötés.
A magyar nemzeti irodalom történeti ismertetése. II. köt.: Kisfaludy Károlytól mostanig. Összeáll.: Beöthy Zsolt. Bp., 1897., Athenaeum, 391 p. Negyedik, javított és bővített kiadás. Papírkötésben, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, intézményi bélyegzővel, félvászon-tokban, megviselt állapotban.
Pais István: antik bölcsek, gondolatok, aforizmák. Második kiadás. Bp., 1997, Szerzői kiadás. Hatodik kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Theschedik Sámuel önéletírása. Bp.,1976., Mezőgazdasági Kiadó és MÉM Információs Központja. Kiadói kopott nyl-kötés, aláhúzásokkal. 1873-as reprint kiadása.