Herczeg Ferenc: A Gyurkovics-fiúk. Bp, 1925, Singer és Wolfner. Herczeg Ferenc munkái. Gyűjteményes díszkiadás X. Aranyozott kiadói egészvászon kötésben, festett lapélekkel.
Komjáthy István: A Nap lakodalma. Román népballadák. Debrecen, 1947, Debreceni Magyar-Román Társaság, kiadói papírkötés. Az ajánlást és az összekötő verseket Komjáthy István írta. A címlapot egy román népi fametszet hasonmása díszíti. A metszetek és a címlap Pósafalvi István műve. Megjelent 1500 példányban.Ajándékozási sorokkal, papír borító enyhén kopott
Somlyó Zoltán: Párbaj és kultúra. Válogatott publicisztikai írások. Bp., 1986, Magvető. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban. Volt könyvtári példány. Jó állapotú.
Sántha Károly: Zsivora György a nagy emberbarát. Bp., 1899, A Luther:Társaság XXXVII. kiadványa, Müller Károlynál nyomatott. Kiadói papírkötés. Szép állapotú.
Margita Figuli: Három gesztenyepej. Hubik István fordítása. Bratislava, 1980, Madách/ Európa. Első magyar nyelvű kiadás. Vladimír Favorsky fametszete látható a borítón és a címoldalon. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóban. Jó állapotú. Volt könyvtári példány.
M.M. Bahtyin: A szó az életben és a költészetben. Könczöl Csaba fordítása. A Mérleg sorozat része. Bp., 1985, Európa. Kiadói papírkötés. Újszerű állapot.
Konrad Lorenz: Ember és kutya. Sárközy Elga fordítása. Bp., 1973, Gondolat. Konrad Lorenz és Annie Eisenmenger rajzaival illusztrálva. Kiadói vászonkötés. Kissé megfakult borító. Volt könyvtári példány.
Szirmai Rezső: Menekülő lelkek. Bp., 1925, Fővárosi Könyvkiadó. Korabeli kartonált papírkötésben, ami Nagy István könyvkötő és díszműkészítő nyíregyházi műhelyében készült. A gerinc leszakadt állapotban, de megvan a könyvhöz mellékelve. A címlapon Dienes István régész aláírása látható. Megjelent 100 számozott példány.
Fehér Ferenc-Heller Ágner: Egy forradalom üzenete. (Magyarország, 1956.) Nóvé Béla fordítása. hn., 1989, Kossuth Könyvkiadó. Kiadói papírkötés. Szép állapot. A kötet Dienes István történész névbejegyzésével van ellátva, az ő könyvtárából származik.