Kalocsa Róza: Az illem könyve. A művelt ízlés és tapintatos modor az élet különböző viszonyaiban. A családi és társadalmi életben követendő illem-szabályok kézikönyve. Bp., 1884., Révai. Kiadói festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.
Tóth Béla: Szájrul-szájra. A magyarság és szálló igéi. Bp., 1901, Athenaeum. Második, javított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, bejegyzésekkel, ajándékozási sorokkal.
Bory Zsolt: Mélyhegedű. Válogatott versek. Nyíregyháza, 1975, a Móricz Zsigmond Megyei Könyvtár kiadása. Papírkötésben, papír védőborítóban. Kissé meglazult kötés, de jó állapot. A szerző által dedikált példány, dátumozva (1975, XII. 20.).Megjelent 1540 példányban.
Jókai Mór: Öreg ember, nem vén ember. Jókai Mór hátrahagyott művei III. köt. Bp., 1912, Révai, 243+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott borítóval, kopott gerinccel, intézményi bélyegzővel.