Széchenyi István, gróf: Magyar játékszinrül. Első kiadás!
Pesten, 1832. Landerer. [2]+94 p. A kötet végébe ragasztva kék papírcsíkon olvasható nyomtatott szöveg szerint a szerző megtiltja a mű németre fordítását. Kiadói, kissé viseltes papírborítékban./
István Széchényi: About the Hungarian Scene. First edition. Pest, 1832, Landerer. Paperbinding, with damaged cover. In Hungarian language.
5x5=25. Russian Avant-garde Exhibition Moscow 1921. A Catalogue in Facsimile.:
John Milner:The Exhibiton. 5x5=25. Its background and significance. Angol nyelven Ford.: Christiana von Manen.;
Katalógus. 6 számozatlan, orosz nyelvű levél előtt angol nyelvű hártyapapírral. Bp., 1992, Helikon-Van Gennep-Artist Bookworks, (Gyoma, Kner), 44+3 p.;6+6+6 p. Kiadói papírkötések, kiadói kartontokban, jó állapotban.
Kortárs Magyar Művészeti Lexikon I-III. kötete. Szerk.: Fitz Péter. Bp., 1999, Enciklopédia. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a borítókon kissé foltos
Fáy Aladár: A magyarság díszítő-ösztöne. [Bp., 1941.], Turul,(Jövő-ny.), 127 p.+4 (színes mellékletek, Kir. M. Egyetemi Nyomda) t. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, javított címlappal, intézményi bélyegzővel.
A százéves Nemzeti Színház. Az 1937/38-as centenáris év emlékalbuma. Bp. 1938, Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt.,(Pallas-ny.), 351 p.+16 t. (színes, Horthy Miklós képpel!) Rendkívül gazdag szövegközti és egész oldalas képanyaggal. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kissé kopott borítóval.
1923 Magyar Iparművészet. XXVI. évf. 2-5. sz. Bp., Országos Magyar Iparművészeti Társulat, gazdag fekete-fehér képanyaggal, Bánffy Miklós, Kozma Lajos és mások tanulmányaival, a 72-77. oldalak között hiányzó lapokkal, 80 p.
Borsos Mihály fotográfiái. "Legendárium." Századvégi arcképcsarnok. Felelős kiadó: Bereczky Lóránd. Bp.,1999,Magyar Nemzeti Galéria-Pannon GSM. Kiadói papírkötésben. A művész, Borsos Mihály (1956- ), és a felelős kiadó Bereczky Lóránd (1940-) művészettörténész által dedikált.