Roth Emil: Az őrködés éjszakája. Peszáchi Hággádá. Képekkel, kottákkal. Bp., Magyar Zsidók Pro Palesztina Szövetsége. Kartonált papírkötésben, javított gerinccel. Magyar és héber nyelvű szövegek.
Kiss Arnold: Háború legendái. Gábor M. Mihály illusztráció. Bp., 1916., Universum Irodalmi Társaság, 1 t. +157 p.+11 t. Számos könyvdísszel, rajzos fejlécekkel. Kiadói, gazdagon aranyozott, párnázott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel. Kiss Arnold (1869-1940) főrabbi, műfordító, költő, író. 1901-től a budai hitközség főrabbija. Az Országos Rabbiképző Intézetben a héber irod...
1913 Izraelita Magyar Irodalmi Társulat évkönyve. XXXVI. 1913. Bp., 1913., Franklin-ny., 442 p. Korabeli aranyozott egészvászon-kötésben, jó állapotban.
Veress D. Csaba: Adatok a zsidóság Veszprém megyében a II. világháború idején lejátszódott tragédiájához. Légi harctevékenység a Balaton térségében. Veszprém, 1983, Pannon Nyomda. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. + 1 (melléklet: Adalékok a veszprémi zsidóság történetéhez, 7 p.)Kiadói papírkötés. Jó állapotú.
Janna Malamud Smith: My father is a book. A memoir of Bernard Malamud. Boston-New York, 2006, Houghton Mifflin Company. Angol nyelven. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.