Kolligátum, 2 sakk témájú műből: Szemere Imre: A sakkjáték kézi könyve. Felülvizsgálta: Maróczy Géza.; Mesteri játszmák. Közreadta és magyarázta: Dr. Halász Zoltán. Bp.,[1900-1908.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 118+2; 80 p. Későbbi félvászon-kötésben, jó állpaotban.
Sz. Bozsik Nóra - Várady Jenő: Lovasélet Magyarországon. Bp., 1976, IPV. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, jó állapotban. Az egyik szerző, Sz. Bozsik Nóra Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló rajzos dedikációval. "Dienes (Frakk) Pistának, a jó - azaz lóbarátnak szeretettel."
Magyar Imre - Győrffy-Villám András: Iskolalovaglás. Spanyol lovasiskola Magyarországon. Bp., 1988, Mezőgazdasági Kiadó. Kiadói kartonált papírkötésben.
Peterdi Pál: Sport és szépség. Bp., 1958, Sport Lap- és Könyvkiadó. Számos fekete-fehér fotóval illusztrált. Kiadói félvászon kötés, kis kopásnyomokkal, hiányzó elülső szennylappal.