Krümmel Ottó: Az óczeán. Ford.: Csopey László. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XXIX. köt. Bp., 1888., K. M. Természettudományi Társulat, VII+288 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kopott egészvászon-kötés, Molnár-kötés, egészen apró kopásnyomokkal, egy kijáró lappal, tulajdonosi névbélyegzővel, ex libris-szel.
Erismann Frigyes [Friedrich]: Népszerű egészségtan. Bp., 1880, Királyi Magyar Természettudományi Társulat (Természettudományi Könyvkiadó Vállalat 18.). Kiadói egészvászon kötésben.
Proctor, Richard: Más világok mint a mienk: A világok sokasága... Ford. Császár Károly. Bp. 1875. Természettud. Társ. XIII, 240, VIII. l. 7 t. Természettud. Társ. Könyvkiadó Váll. Kiadói egészvászon-kötésben
Dr. Bucsányi: Napfény gyógyhatása és a napfürdő. Bp., [1913.], Légrády, 192+4 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült, javított gerinccel.
Büchner Lajos: Erő és anyag. Tapasztalati természetbölcseleti tanulmányok. Közérthető modorban. A tizedik közreműködésével fordította és a legujabb (tizenharmadik) eredeti kiadáshoz alkalmazta: Láng Lajos. Lipcse-Bp., 1875., Thomas Tivadar-Rosenberg Testvérek, XXXVI+218+2 p. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel.
Dr. Alfres Adler. Emberismeret. Gyakorlati individuálpszichológia. Fordította Kulcsár István. Fordító által dedikálva. Bp., 1933, Győző Andor. Félvászon-kötésben. A gerince sérült, a borító kopott.
A világforradalom. Összeáll.: Csopey László, és Kuppis József. Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat XXXVI. köt. Bp., 1889., K. M. Természettudományi Társulat, XV+607+1 p. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói kopott egészvászon-kötés, Molnár-kötés, néhány lapon ceruzás aláhúzással.
Johan Béla: Gyógyul a magyar falu. M. Kir. Országos Közegészségügyi Intézet Közleményei 7 sz. Bp., 1939., M. Kir. Országos Közegészségügyi Intézet. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Dr. Völgyesi Ferenc: "Én", egyéniség, személyiség. Lélek és természettudomány XXVI. Bp.,1942,Novák Rudolf, 160 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, foltos, kissé szakadozott borítóval.