Vass József: Az Anjouk és műveltségünk.
Pest, 1861. Emich G. [4]+VII+[1]+126 p. (Klny a Budapesti Szemléből.) Későbbi félvászon kötésben./ Half-linen-binding, in Hungarian language.
Pártunk harca a demokráciáért. (A Független Kisgazda-, Földmunkás-, és Polgári Párt története.) Szerk.: Dr. Dömötör László, Szilágyi István. Bp.,(1947.), Magyar Írás, 293+3 p.+ 8 t. (Fekete-fehér fotók.) Kiadói kopott félvászon-kötés.
Kossuth Lajos: Irataim az emigrációból IX - X.. kötet. Bp., 1904, Athenaeum, Kiadói kartonált sorozatkötésben, színezett lapszélekkel egyik köteten kis sérülés
Szalay László: Magyarország története. IV. kötet. Lipcse, 1854, Geibel Károly, X+600 p. Első kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé foltos lapokkal, festett lapélekkel.