1952 A kül- és belpolitikai helyzet és feladataink. Beszámoló az országgyűlésen 1952. dec. 15-i ülésén. Bp., 1952., Szikra. Kiadói papírkötés, intézményi bélyegzővel.
Fehér Géza: A bolgár-törökök szerepe és műveltsége. A bolgár-törökök és a honfoglaló magyarok határa a keleteurópai művelődés kialakulásában. Bp., 1940., Kir. M. Egyetemi Nyomda, 120+4 p.+XXXII t. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval, sérült kötéssel, gerinccel.
Hóman Bálint-Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1941-1943, Kir. M. Egyetemi Nyomda. Hetedik kiadás. Kiadói félbőrkötésben, kissé kopott borítóval és gerincekkel.
M. Lezsák Gabriella: Avarok a Herke-tónál. A Kunszállás-Fülöpjakabi avartemető története. Lakitelek, 2012, Antológia. 2. kiadás. 66p. Fekete-fehér képekkel gazdagon illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.