Dr. Palotás Zoltán: A trianoni határok. Bp., 1990., Interedition. Kiadói papírkötés. A szerző, Palotás Zoltán (1913-1996) által Tóth Czifra Mihály matematikus részére dedikált! Benne: Nagy László Lázár (1935-): Tóth Czifra Mihály ex libris, klisé, papír, 14x10 cm. Egy a szerzőről szóló cikkel, valamint a szerző névbélyegzőjével.
Dr. Kiss Áron - Mayer Miksa: Vezérkönyv a népiskolai történettanításhoz egyszersmind bevezetés a történettudományba. Bp., 1882, k.n., 414 p. Kiadói félvászon kötésben, sérült gerinccel és szakadt borítóban.
Bruno Brehm: A háborúra fel kell készülni. A felszabadító háborúk nagy előjátéka. I. köt. Ford.:Fenyő László. Bp., 1938., Grill. Kiadói aranyozott félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, kopott, kissé sérült gerinccel, laza kötéssel.
Régi játékkártyák. Magyar és külföldi kártyafestés XV-XIX. század. Összeáll.: Kolb Jenő. Bp., 1984, Állami Könyvterjesztő Vállalat. AZ 1939-es kiadás reprintje. Vászonkötésben, jó állapotban.
B. Dunham: Hősök és eretnekek. A gondolkodás politikai történetéből. Bp.,1968., Kossuth. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.