Bolgár tanulmányok III. Szerk.: Dankó Imre. Hajdú-Bihar Megyei Múzeumok Közleményei 37. sz. Debrecen, 1980., (Alföldi-ny.), 123 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Az egyik szerző, Fodor István (1943-) régész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Veress Dániel: Mikes (Kelemen) és a szülőföld. Tanulmányok. Bukarest. 1976, Kriterion. A szerző, Veress Dániel (1929-2002) erdélyi magyar író, drámaíró, irodalomtörténész által dedikált. Kiadói papírkötés, borító hátoldalán apró sérüléssel.
A XX. század ujjlenyomata. Az ötletet adta, a tárgyakból válogatott és az előszót írta Gerő András. Bp., 2001, Városháza. dr. Schiffer János által aláírt! Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Paul Lendvai: Honnan-Hová? Gondolatok a közép- és kelet-európai változásokról Bp.,1995, Pesti Szalon Könyvkiadó.Papírkötésben, szép állapotban. A szerző által aláírt példány.
Ballagi Géza: Emlékbeszéd Id. báró Vay Miklós felett. Bp., 1895. Hornyánszky Viktor. 78p. Kiadói sérült kartonálásban/ Paperbinding, with little damaged cover. In Hungarian language.