Antalffy Gyula: Reformkori magyar városrajzok. Budapest, 1982, Panoráma. Az illusztrációkat Antalffy Gyula és Erdőkürti Zsuzsanna készítették. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papírborítóban. A papírborító kissé szakad, foltos.
Dr. Molnár István-Szabóné Dr. Medgyesi Éva: Az állami gazdaságok Magyarországon. (1785-1985.) Az állami gazdaságok krónikája. Bp., 1987., Mezőgazdasági. Kiadói kissé kopott kartonált papírkötés.
Die Bajuwaren. Von Severin bis Tassilo. 488-788. Gemeimsame Landesausstellung des Freistaates Bayern und Landes Salzburg, Rosenheim/Bayern, Mattsee/Salzburg, 19. Mai bis 6. November 1988. Szerk.: Hermann Dannheimer, Heinz Dopsch. hn., 1988., Ueberreuter. Német nyelven. Első kiadás. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés.
Kosáry Domokos: Bevezetés Magyarország történetének forrásába és irodalmába. I. köt. MTA Történettudományi Intézet. Bp., 1951., Közoktatásügyi Kiadóvállalat. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.
László Gyula: A honfoglaló magyar nép élete. Népkönyvtár 4. Bp., 1944, Magyar Élet, 512+2 p.+3 (kihajtható táblák) t.+XLV (fekete-fehér képtáblák) t. Első kiadás. László Gyula egészoldalas és szövegközti rajzaival. Kiadói félvászon kötésben, kopott borítóval, egy szakadt táblával.
László Gyula: Árpád népe. Badics Ilona, Dienes Ö. István, László Gyula, Marton Magda rajzaival.
Bp., 1988., Helikon, 176+4 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Volt könyvtári példány.
Csanádi Norbert-Nagyváradi Sándor-Winkler László: A magyar repülés története. Bp.,1977, Műszaki. Második, bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.