Baktay Ervin: Háromszéktől a Himalájáig. Körösi Csoma Sándor életútja. Bp., 1942. Vörösváry kiadó. Félvászon kötésben papírborítóval. A borító szakadt, könyvgerinc egy helyen sérült.
Ágics István, Halász Zoltán, Koós Tamás: Budapesti Zsebkalauz. Bp., 1959., a Közlekedési Dokumentációs Vállalat kiadásában, Keve Gyula rajzaival, fekete-fehér képanyaggal, nylon-kötés papírborítóval
1956-1990: Vegyes helytörténeti tételek, 16 db, Thurzó Gábor: Belváros és vidéke, Gerő László: A budai vár, Lócsy Erzsébet: A budavári Hess András tér stb., különféle kiadásban, többnyire kiadói papírkötésben
Budai várral kapcsolatos vegyes tételek, 3 db. Lőrinczy György: A budai vár, F. Mihály Ida- Lócsy Erzsébet- Holl Imre: A középkori Buda és Pest, Zolnay László: A budai vár. Bp., 1955-1986, különféle kiadásban, karton illetve kiadói papírkötésben