Sven Hedin: A rejtelmes India felé. Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp., é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Sok fényképpel, rajzzal illusztrált kiadvány. Kiadói dombornyomott, gazdagon díszített, félvászon-kötés, kopott borítóval, az I. kötet kissé laza fűzéssel.
Dr. Joseph Lauterer: China. Das Reich der Mitte einst und jetzt. Nach seinen Reisen und Studien geschildert von: - - . Leipzig, 1910., Otto Spamer. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Velence és a laguna. Száznál több metszettel, a laguna és a város egy-egy térképével, és öt alaprajzzal. Guide Lampugnani. Milano, ,Ditta Giovanni Lampugnani, XX+158+88 p.+1 (Velencei laguna kihajtható térképe.) t. Korabeli reklámokkal. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, egy kijáró lappal, egy térkép hiányzik, a kihajtható térkép szakadt.
A Tanácsköztársaság eseményei, emlékei Borsod-Abauj-Zemplén megyében. Összeáll.: Kluger Lászlóné-Hubay Ágnes. Miskolc, 1968., II. Rákóczi Ferenc Könyvtár, 6+189 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés. Megjelent 800 példányban.
[Gvadányi József]: Pöstényi förödés a' mellyet egy magyar lovas ezredbül való százados az ottan történt mulatságos dolgokkal élő magyar nyelven versekbe foglalt 1787. esztendőbe, Rák havának 12. napján. Bp., 1921., Rózsavölgyi és társa. Az első kiadás (Csöbörcsök, 1787) alapján készült facsimile kiadás 1500 példányban. Kicsit sérült papírkötésben, egyébként jó állapotban.
Palóczi Antal: A városok rendezése Budapest viszonyainak egybevetésével. Bp., 1903, Magyar Mérnök- és Építész-Egylet. 133p. Füzve, papíborítékban. Szétesve.