Salamon Ferenc: Buda-Pest története. Első rész: Buda-Pest az Ó-korban. A főváros megbízásából írta Salamon Ferencz. I. kötet. Budapest, 1878, k.n. Kiadói félbőr kötésben, sérült gerinccel, kopottas borítóban.
George MacMunn: The Living India. Its romance and realities. London, 1934.,G. Bell and Sons. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal, egy térképpel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Lőcsei stipendiánsok és literátusok. Külföldi tanulmányutak dokumentumai, 1550-1699. Sajtó alá rend. Katona Tünde, Latzkovits Miklós. Szeged, 1990, Szegedi Oktatástörténeti Munkaközösség. Fontes rerum scholasticarum II/1. Kiadói papírkötés.
Völgyes Miklós: Dunai zsebkönyv. Rajzolta: Taussig Vera. Bp., 1936., Völgyes Miklós, 110+2 p. Átkötött egészvászon-kötésben, az eredeti elülső papírborítót bekötötték, rajta kis javítás, és két lap sérült.
Trebbin Ágost: Pécsi színek és hangulatok II. A Pécsi Krónika sorozat kötete. 2007, Pécs, a HÁZMESTER '98 KFT. kiadása. Papírkötésben, jó állapotban. A szerző által dedikált példány, dátumozva (2007. IX. 30.).
Dr. Pénzes Antal-Csizy Ferenc: Budapest élővilága. Bp., 1956., Társadalom és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Gecsényi Lajos: Győr város telek- és házösszeírásai 1564-1602. Győr, 2003, Győr Megyei Jogú Városi Levéltár. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés, jó állapotban.