Wellmann Imre: A parasztnép sorsa Pest megyében kétszáz évvel ezelőtt tulajdon vallomásainak tükrében. Mezőgazdaságtörténeti tanulmányok. 3. Bp., 1967., Magyar Mezőgazdasági Múzeum. Pest vármegye dunabalparti területének térképpel, 55x48 cm. Kiadói papírkötésben.
Oláh Tamás: Kossuth Lajos és Zemplén vármegye. Szerk.: Dobrossy István. Miskolc, 2002, Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár - Bíbor Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Gelencsér József-Lukács László: Szép napunk támadt. A népszokások Fejér megyében. Székesfehérvár, 1991., István Király Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Hódmezővásárhely története I. kötet. Szerk.: Nagy István, Szigeti János. Hódmezővásárhely, 1984, Hódmezővásárhely Városi Tanács,(Zrínyi-Athenaeum.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón szakadással.
Magyarország történeti helységnévtára. Borsod Megye. (1773-1808.) Szerk.: Dr. Barsi János. Bp.-Miskolc, 1991,, Központi Statisztikai Hivatal-Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár. Borsod megye térképével, 77x66 cm. Kiadói papírkötés. Megjelent 600 példányban.
Faragó Tamás: A múlt és a számok. Pest Buda és környéke népessége és társadalma a 18-20. században. Bp., 2008.,Budapest Főváros Levéltára. Kiadói papírkötésben.