"Ezen burgonya a felséges uralkodó család alapítványa ráczkevei uradalmának cs. és kir. gazdaságában Mauthner Ödön cs. és kir. udvari magkereskedése részére termeltetett." foltos felirat, üvegezett, díszes, sérült fa keretben, 27x35,5 cm
Régi vívótőr, fém markolattal, G Perez Verona jelzésű pengével, pengehossz: 86 cm, teljes hossz: 102 cm / Old fencing foil with metal pommel, and with G Perez Verona mark on the blade, blade length: 86 cm, full length: 102 cm
Régi vívótőr, fém markolattal, GF és Franco Vega jelzésű pengével, pengehossz: 89 cm, teljes hossz: 107 cm / Old fencing foil with metal pommel, and with GF and Franco Vega mark on the blade, blade length: 89 cm, full length: 107 cm