cca 1970 össz. 3 db Balaton térkép és prospektus: A Balaton kulcsa, Siótour, Balaton, Bp. és Magyarország térképpel + 2 db Balaton Camping prospektus, cirill betűs
Szelényi Károly: Balaton és vidéke. Táj változó fényben. Keresztury Dezső bevezetőjével és verseivel. Bp.,1978, Corvina. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző, Szelényi Károly (1943-) fotóművész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus és felesége, Dienes Istvánné (?-?) muzeológus, részére dedikált példány.
Dr. Pesti János: Balaton. Ford.: Cserna György-Joanna Dingle. Pécs, én., Alexandra. Kalmár Lajos és Pesti András fotóival illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés papír védőborítóban. Jó állapotú. Angol nyelvű.