Nyomolvasás a hóban télen, cserkész. "ARS" kiadása / Abzählen der Spuren / Hungarian boy scout in the snow, track reading in winter + "Herman Ottó Cserkészcsapat parancsnokság Miskolc" (EK)
A cserkész szereti a természetet, jó az állatokhoz és kíméli a növényeket. Cserkész levelezőlapok kiadóhivatala / Hungarian boy scout art postcard s: Márton L.
3 db RÉGI Cserkész Levelezőlapok Kiadóhivatal cserkész motívumlap, Márton L. szignóval: húsvét, karácsony / 3 pre-1945 Hungarian scout art postcards, signed by Márton L.: Easter and Christmas
1942 A Magyar Cserkész Szövetség kárpátaljai menedékháza a tiszaborkúti Mencsul-havason / Hungarian boy scout chalet in Kvaszi, rest house, winter sport, ski (fl)
1926 Budapest X. Kőbánya, Római katolikus templom. A 306. sz. Szent Adalbert cserkészcsapatnak felajánlva / Hungarian boy scout charity art postcard s: Hajts
1910 Ifj. dr. Szilassy Aladár orvos és Megyercsy Béla ref. lelkipásztor, KIE nemzeti titkár a magyar cserkészmozgalom megindítói. KIE (Keresztény Ifjúsági Egyesület) könyvesbolt kiadása / Founders of Hungarian Scouting Movement (fl)
1927 A Gróf Mikes-féle magyar zarándokok bevonulnak a Szent Péter Bazilikába 1925. április 29-én, cserkészek zászlókkal. Credo kiadása / Hungarian national pilgrimage enters Saint Peter's Basilica (Vatican), boy scouts with flags (kopott sarkak / worn corners)