Pákots József: Mindenféle a folyosóról. (A T. ház humora.) Rákosi Viktor (Sipulusz) előszavával. (Bér Dezső és Linek Lajos karrikaturáival.) Bp.,1905, Kunossy, Szilágyi és Társa, 144 p.+16 t. Átkötött egészvászon-kötés, az eredeti elülső papír védőborítót bekötötték, kopott borítóval, laza, kissé sérült kötéssel.
Szemere György: A halász regénye. Neogrády Antal rajzaival. Bp., 1902., Franklin, 203+5 p. Későbbi átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Késmárky Levente: II. Rákóczi Ferenc szabadságharca. Nemes Mihály rajzaival. Bp.,é.n.,Palladis, Kiadói félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, szétvált kötéssel.
Kaffka Margit összes versei. Bp.,[1944],Franklin, 173+2 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, hiányos gerinccel, kopott foltos borítóval. Érdekes bejegyzéssel: "Nem a síró hanem a nevető gyermek az igazi áldozatot. 1944. feb. 20."
Dr. Horváth János: Az iparosok adó-, bélyeg- és illetékügyeinek kézikönyve. Az iparosok és ipartestületek használatára. Bp., 1890, a Franklin-Társulat nyomdája. Számmer Imre Könyvkötészete. Félvászon kötés, kopott, szakadt állapotban. Helyenként ceruzavonások találhatók a lapokon, a tárgymutató hiányzik. Volt intézményi példány.