Schäfer, Daniel Fr.: Der Weltumsegler. Oder Reise durch alle fünf Theile der Erde. Zum Selbstunterreich der Jugend. Erster Band: Amerika und Westindien.
Berlin, 1801. Oehmigke dem Jüngern.8 egészoldalas, színezett rézmetszettel 374p. Korabeli, kopottas félbőr kötésben. / With 8 full page copper plate engravings. In tattered half leather binding.
Tátra-Album. Hét színnyomat és huszonhat fametszet Compton E. T. aquarelljei után, Bársony István szövegével. Bp.,[1906], Révai, 8 p.+ 1 (térkép) t.+7 (színes, ebből 1 kétoldalas)+15 (ebből 1 duplum, rajta hajtásnyommal.) Kiadó illusztrált félvászon-mappában, kopott, sérült mappával.
Budapesti ingatlanok címtára 1942. 1943. Budapest székesfőváros polgármestere 61813/1942. és 62099//1942. számú határozata, a Magy. kir. Pénzügyigazgatóság hozzájárulása alapján az adószámviteli osztályok és kataszteri hivatalok által rendelkezésre bocsájtott hivatalos adatokból, a telekkönyvből, valamint egyéb munkákból összeállítva. (Bp.), (1943). (Ráth Nyomda). 416 p. + 4 tábla + 16 mell. (Változások feljegyzése) Kiadói, aranyozott egészvászon kötésben, kis szakadással.
Sven Hedin: Ma Csung-Jin menekülése. Vitéz Mezey Dénes fordítása. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én., Franklin. 67 képpel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötésben, szakadt címlappal, de egyébként jó állapotban.
Sten Bergman: A viharok hazájában. Természettudományos kutatóutazás a Kurili-szigeteken. Fordította: Dr. Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Franklin. Egész oldalas fekete-fehér fotókkal (73) illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben,jó állapotban.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 188+2 p.+30 t. (fekete-fehér fotók)+1 térkép. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, kopott gerinccel, kissé kopott borítóval.
Dr. Friedreich Endre. A budapesti piarista telek története. Bp, 1914, Stephaneum Nyomda R. T. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Hiányzó borítóval, szétvált kötéssel.