Könyvek: Vallás

Tételek száma: 44

17211.

Weigel, Christoph: Historiae Celebriores Veteris Testamenti Iconibus Repraesentatae Et selectis Epigrammatibus exornatae. Nürnberg, 1712. Christoph Weigel. 1 t. (rézmetszetű díszcímlap) + 142 [of 151] t. (rézmetszetű táblák) A barokk Biblia illusztráció-sorozat második kiadása - Christoph Weigel (1654-1725) nürnbergi rézmetsző és kiadó nagyszabású vállalkozása. A magas művészi értékű, Rembrandt st...

Kikiáltási ár:
80 000 Ft
207,25
228,57

17212.

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

17213.

Ladislaus Sennyei: Examen Quadripartitum Ordinandorum. Pro Prima Tonsura, Et Minoribus Ordinibus, Subdiaconatu, Diaconatu & presbýteriatu; Sive Institutiones Practicae, ... Tyrnaviae. Buda, 1778, [Typis Regae Unvers. Budensis.] Korabeli keménypapír kötésben, 16+315 [helyesen 415] p. Báró Kissenyei Sennyey László [1631-1703] egyetemi tanár, jezsuita szerzetes. Teológia tanár Grácban, Nagyszombatban...

Kikiáltási ár:
28 000 Ft
72,54
80,00

17214.

Theodor Beza (1519-1605): Novum D[omini] N[ostri] Jesu Christi Testamentum. Latine: ex interpretatione Theodori Bezae ultimo recognita. Amstelodami (Amsterdam),1624,Pauli Arnoldi f. a Ravesteyn,(Impensis Johannis Jansonii,)1+248 fol. Latin nyelven. Későbbi egészbőr-kötésben, a bőr a gerinc, és a borító egy részén sérült, 3 folio hiányzik, néhány aláhúzással, névbejegyzéssel./ Leather-binding, wit...

Kikiáltási ár:
18 000 Ft
46,63
51,43

Fiák András: Halotti búcsúztató könyv. Kisdedek, gyermekek, hajadonok és felnőttek felett. Eger, ca 1900. Egri nyomda. Sérült gerincű egészvászon kötésben.
17215.

Kikiáltási ár:
4 000 Ft
10,36
11,43

17216.

Kurz J. Henrik: Szent történelem tankönyve. Útmutató az isteni üdvintézkedés történelmi fejlése szerinti értelmezéséhez. Ford.: Fabó András. Protestáns Theologiakönyvtár. II. köt. Kiadják: Pesti Ev. Ref. Theologiai Intézet Tanárai. Pest, 1859., Osterlamm Károly, VII+338 p. Korabeli félvászon-kötésben, kopott borítóval, a címlapon kis hiánnyal, egy javított, sérült lappal (I/II.), kissé kopott lapo...

Kikiáltási ár:
2 000 Ft
5,18
5,71

P. Kováts Ágoston: Alkalmatos, és alkalmatlan rajta létel Az Az: A' keresztényi Szent Erköltsöknek Követését Nyomban Sürgető Prédikátziók, Mellyeket A' Romai Katolika Anya Szentegy-házban Vasárnapokon olvastatni Szokott Szent Evangyéliomoknak értelme Szerént; öszve szedett, készétett, és több Esztendőknek Forgása alatt, élő nyelvével hirdetett; most pedig közönségre botsátott. Első esztendő. Második rész. Pest, 1802. Kartonkötésben. Borító, gerinc sérült.
17217.

P. Kováts Ágoston: Alkalmatos, és alkalmatlan rajta létel Az Az: A' keresztényi Szent Erköltsöknek Követését Nyomban Sürgető Prédikátziók, Mellyeket A' Romai Katolika Anya Szentegy-házban Vasárnapokon olvastatni Szokott Szent Evangyéliomoknak értelme Szerént; öszve szedett, készétett, és több Esztendőknek Forgása alatt, élő nyelvével hirdetett; most pedig közönségre botsátott. Első esztendő. Másod...

Kikiáltási ár:
5 000 Ft
12,95
14,29

Vizsolyi Biblia. I-II. köt. Bp., 1981, Helikon Kiadó, (Kner Nyomda.) Kiadói aranyozott, bordázott gerincű, dombornyomott műbőr kötés. Bp., 1981, Helikon. Kiadói papírkötés.) Facsimile kiadás. Kiadói kartontokban, az első kötet kopott gerinccel
17218.

Kikiáltási ár:
8 000 Ft
20,73
22,86
20

Jordánszky-kódex. A Jordánszky-kódex, magyar nyelvű bibliafordítás a XVI. század elejéről. [1516-1519.] Két kísérőfüzettel. Csapodi Csaba: A Jordánszky-kódex. Utószó és szómagyarázatok a Jordánszky-kódex olvasatához. Bp., 1984 Helikon. Kiadói bordázott gerincű egészműbőr-kötés, fém kapcsokkal és veretekkel, eredeti tékában. Jó állapotban.
17219.

Kikiáltási ár:
6 000 Ft
15,54
17,14

Dr. Radó Polikárp: Az Ószövetség története a Szentírás alapján. Bp., Szentírás Egyesület. Kiadói aranyozott kissé kopott egészvászon kötés
17220.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Újszövetségi Szentírás, Káldi György S.J. fordítása nyomán. Bp., 1928, Palladis. Illusztrált, kiadói egészvászon kötés, előlapján képpel díszítve
17221.

Kikiáltási ár:
2 400 Ft
6,22
6,86

Újtestamentum. G. Dóré illusztrációval, műbőr-kötésben, hiányzó címlappal, 8 szakadozott lappal, kissé foltos lapokkal.
17222.

Kikiáltási ár:
1 000 Ft
2,59
2,86

1.000 Ft-ig 100 Ft
5.000 Ft-ig 200 Ft
10.000 Ft-ig 500 Ft
20.000 Ft-ig 1.000 Ft
50.000 Ft-ig 2.000 Ft
100.000 Ft-ig 5.000 Ft
200.000 Ft-ig 10.000 Ft
500.000 Ft-ig 20.000 Ft
1.000.000 Ft-ig 50.000 Ft
1.000.000 Ft felett 100.000 Ft