Műemlékeink c. sorozat Budapest témájú 6 kötete: Feuerné Tóth Rózsa: Margitsziget.; Gerő Győző: Buda török műemlékei.; Szilágyi János: Az aquincumi amfiteátrumok.; Gerő László: A pesti belvárosi plébániatemplom.; Szabó Erzsébet: A pesti Ferences templom.; Egry Margit-Wellisch Judit: Az Országház. Bp., 1955.-1959., Képzőművészeti Alap. Kiadói papírkötésben.
Magyarország helységnévtára 1933. Szerk.: M. Kir. Központi Statisztikai Hivatal. Bp., 1933, Hornyánszky. Későbbi félvászon kötésben, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, javított kötéssel, de belül jó állapotban.
Ágics István, Halász Zoltán, Koós Tamás: Budapesti Zsebkalauz. Bp., 1959., a Közlekedési Dokumentációs Vállalat kiadásában, Keve Gyula rajzaival, fekete-fehér képanyaggal, nylon-kötés papírborítóval
Budai várral kapcsolatos vegyes tételek, 3 db. Lőrinczy György: A budai vár, F. Mihály Ida- Lócsy Erzsébet- Holl Imre: A középkori Buda és Pest, Zolnay László: A budai vár. Bp., 1955-1986, különféle kiadásban, karton illetve kiadói papírkötésben