Amíg városatya lettem. A Főváros főtisztviselőinek és törvényhatósági bizottsági tagjainak önéletrajzgyűjteménye fényképekkel. Szerk.: György Endre. Dr. Sipőcz Jenő polgármester előszavával. Bp.,1931, Globus-ny., 419+1 p. Gazdag fekete-fehér fotóanyaggal illusztrált. A címlap Kner Albert munkája. Kiadói félvászon-kötés, Kner Erzsébet-kötés, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Soós Zoltán (1935-2015) 7 műve, közte 6 dedikálttal: Pohárköszöntő, A furuszár forong, Járőr nyomán, Hadijátékok, Kútölők, (Dedikáltak), valamint: Egyszer volt Orenburg c. műve. Bp., 1978-1987, Alkoholizmus Elleni Országos Bizottság Titkársága-Zrínyi-BM Határőrség Politikai Csoportfőnöksége. Kiadói papírkötés, kiadói kartonált papírkötés, és kiadói egészvászon-kötés, papír védőborítóban,
Szekszárd a XX. század első évtizedében. Szerk.: Dr. Dobos Gyula. Szekszárd, 2005, Tolna Megyei Önkormányzat Levéltára. 4 db melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 600 példányban.
[Mikszáth Kálmán]: Szeged könyve. I-II. köt. Bp., 1914., Révai, V+234;274 p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, volt könyvtári példány, ajándékozási sorokkal: "Dr. Nagy László városi főjegyző ajándéka."
Ungi népmesék és mondák. Gyűjtötte és a bevezető részt írta: Géczi Lajos. Új magyar népköltési gyűjtemény. Dömötör Ákos jegyzeteivel. Bp.-Pozsony, 1989., Akadémiai Kiadó-Madách. Melléklettel. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány. Megjelent 3500 példányban.
A másik Budapest. Képeskönyv az elő(d)városokról. Vál. és szerk.: Fodor Béla, és Horváth Tamás. Bp., 1996., Delta Kft. Rendkívül gazdag képanyaggal. Kiadói félvászon-kötés.
A Bükki Nemzeti Park. Hegyek, erdők, emberek. Szerk.: Baráz Csaba. Eger, 2002, Bükki Nemzeti Park. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Térkép-melléklettel. Kiadói kartonált papírkötés.
Cholnoky Jenő: Ázsia . A Föld és élete, világrészek országok, emberek. II. kötet. Bp., én., Franklin. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, a gerincen apró sérüléssel.