Magyarország képekben. Honismertető folyóirat. II. kötet. Szerk.: Nagy Miklós. Pest,1870, Heckenast Gusztáv, 4+384 p. Lapszámozáson belüli egészoldalas és szövegközti fametszetű képekkel rendkívül gazdagon illusztrált. Sérült félvászon kötésben, néhány lap erősen sérült. Ritka! Nagy Miklós (1840-1907) újságíró, a Vasárnapi Újság szerkesztője. A folyóirathoz a kor neves szerzőit nyerte meg (pl.: Jó...
'Meister Heinrich Frauenlob', középkori kódexlap (Codex Manesse) modern másolata, offszet, fa keretben, papír faroston, kijáró keretben, kopott, 34x24 cm
3 db szocialista szemináriumi füzet: A demokratikus centralizmus a SzK(b)P szervezeti felépítésének vezérelve, Mit akar az MDP?, Beszéd a sztahánovisták első összszövetségi tanácskozásán
4 db nyomtatvány tétel: cca 1930 M. Kir. Vas- és Acélgyár Diósgyőr - szerszámacélok + 1937 A diósgyőri m. kir. vas- és acélgyár számlázási rendszere és gyártási számai jegyzéke. + 1938 A diósgyőri m. kir. vas- és acélgyár számlázási rendszere és gyártási számai jegyzéke. + 1947 A diósgyőri m. kir. vas- acél és gépgyár számlázási rendszere és gyártási számai jegyzéke.