Némethy Ferenc: Paganini, a sátán hegedűse. Bp., 1940, Rózsavölgyi és Társa. A szerző által Kósa Kálmánnak (1888-?), a kultuszminisztérium tanügyi igazgatási és nemzetnevelési ügyosztály vezetőjének dedikált! Kiadói aranyozott egészvászon kötés.
Falk Géza: Csajkovszkij különös élete. Bp., Rózsavölgyi és Társa. Falk Géza által Lichtenberg Emilnek, az Operaház karmesterének dedikálva! Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, egyébként jó állapotban.
Falk Géza: A női szív nagy ismerője: Puccini élete, művészete és művei. Bp., 1942, Griff. Falk Géza által Lichtenberg Emilnek, az Operaház karmesterének dedikálva! Kiadói papírkötés, sérült papír védőborítóval, kopottas állapotban.
Tóth Aladár és Szabolcsi Bence: Mozart élete és művei. Bp., Győző Andor. Szabolcsi Bence által Lichtenberg Emilnek, az Operaház karmesterének dedikálva! Kiadó egészvászon kötés, kissé kopottas állapotban.