19 000 Ft
Porubszky István (1931-2016): Őszi erdő. Olaj, vászon, jelzett, hátoldalán autográf felirattal és korábbi tulajdonos feljegyzésével. Dekoratív historizáló stílusú, kissé sérült keretben. 61x91,5 cm. Porubszky István, vagy közismert nevén Potyka bácsi magyar szabadságharcos volt az 1956-os forradalom idején, a kispesti ellenállás vezéralakja. A forradalom bukásakor Kanadába emigrált, ahol tájképeket festett, a rendszerváltáskor azonban visszatért Magyarországra.