Florenz, Karl: Dichtergrüsse aus dem Osten. Japanische Dichtungen. Leipzig - Tokyo, s. d., C. F. Amelang's Verlag - Hasegawa. Bán Willy (?-1945) filatéliai szakíró érdekes ajándékozási soraival (1918). Táblanyomatos könyv, krepp-papír lapokkal, kopott karton védőborítókkal. / Block book with crepe paper pages, a slightly worn-out hardcover, in good condition.
Joachim Heinrich Campe: Väterlicher Rath für meine Tochter. Ein Gegenstück zum Theophron. Frankfurt-Leipzig, 1790, nyn.,XII+2+510 p. Német nyelven. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, hiányos gerinccel, foltos lapokkal.
Anthony Cronin: Samuel Beckett. The Last Modernist. London, 1996., HarperCollins. Angol nyelven. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés.
Feierstunden der Seele. Dichterklänge zur Erquickung und Erhebung von Herz und Geist. Vál.: Helene Stöckl. Leipzig, 1896, Ferdinand Hirt & Sohn, 1 t.+265+6 p. Német nyelven. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal.