Beöthy Leo: A társadalmi fejlődés kezdetei. I-II. kötet. Bp., 1882. MTA. 429+534 p. Korabeli kopottas félbőrkötésben, jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Heller farkas: A közgazdasági elmélet története. (eö.) Budapest, 1943, Gergely R. Könyvkereskedése, IV. + 602 + 2 p. Átkötött félvászon kötésben, jó állapotban.
Kautz Gyula: Nemzetgazdaság és pénzügytan. I-III. kötet: A nemzetgazdaság általános tanai. II. köt.: Nemzetgazdaság különös tanai. III. köt.: A pénzügy- vagy államgazdaságtan. (Két kötetben.) Bp., 1875-1876, Franklin, XV+303+1;IX+1+292+1; VIII+279 p. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, részben hiányos címlapokkal, kissé foltos lapokkal, a III. kötet borítója kopott, a gerincén kis sérülés, foltos, ceruzás aláhúzásokkal.
Hofer Tamás - Fél Edit: Magyar népművészet. Bp., 1977, Corvina. Második kiadás. Fekete-fehér és színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Vászonkötésben, papír védőborítóval, jó állapotban
Barátok, rokonok. Tanulmányok a finn-magyar kulturális kapcsolatok történetéből. Szerk.: Päivi Heikkilä, Karig Sára. Bp.,1984,Európa. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé szakadt védőborítóval, de egyébként jó állapotban. Volt könyvtári példány.
Varia ethnographica et folkloristica. Szerk.: Szabó László- Keményfi Róbert. Debrecen, 1997, Ethnica. Papírkötésben, kissé kopott, de egyébként jó állapotban.
3 db Sigmund Freud által írt könyv: Önéletrajz. Bp.,én., Pantheon. Kiadó papírkötés, foltos borítóval, kissé sérült gerinccel. Címlapon tulajdonosi névbejegyzéssel. + Az ősvalami és én. Bp.,én., Pantheon. Kiadó papírkötés, kissé kopott borítóval. Címlapon tulajdonosi bélyegzővel és névbejegyzéssel. + Az álomról. Második kiadás. Bp., 1919, Dick Manó. Később egészvászon kötés, eredeti papírborító első felét vászonkőtés borítójára ragasztották. 9.-15. oldal sérült.
Sigmund Freud: A lélekelemzés legújabb eredményei. Fordította: Dr. Lengyel József. Ampelos Könyvek I. Debrecen, 1943, Pannonia Könyvnyomda. Kiadói félvászon-kötés.
A Magyar Néprajzi Múzeum adatárának értesítője. Szerk.: Morvay Péter. Bp, 1962, Muzeumok Rota Üzeme. Papírkötésben, szép állapotban. Megjelent 1500 példányban.