Schuster Ignác: A bibliai történetek magyarázata. I-II. kötet. Templomi és iskolai oktatásra, valamint magán használatra. I. köt.: Ószövetség. A világteremtésről kezdve az ószövetségi törvényadásig. II. köt.: Ószövetség. Az ígéret földére való bevonúlástól az idők teljéig. Átdolgozta: Holzammer Ker. János. Ford.: Végh Kálmán. Miskolc, 1892, Wesselényi és König-ny., XVI+LXV+449; VI+550 p. Fametszetű egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal, térképekkel, alaprajzokkal illusztrált. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foltos lapokkal, aláhúzásokkal, magánkönyvtári és régi kereskedői bélyegzésekkel, az utolsó 5-6 lapon szakadással. Ritka!
Bibliai régiségek. Kézi könyve a szent Írás megértéséhez. Képekkel, s a Szent-föld térképével. Németből átdolgozta: Farkas József. Pest, 1872, Hornyánszky Viktor, VIII+360 p.+ 1 (Az Igéret földe térképe, rajzolta Gross C. H.) t. Szövegközti illusztrációkkal. Korabeli aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal, javított térképpel.
Tóth Kálmán: A szentföld és a szentírás. Palesztinai élmények és bibliai emlékek. Esztergom, 1928, Laiszky János-ny., 292 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval.
Tóth Kálmán: Bibliai életképek a szentföldön. Népszerű bibliai régiségtan. Esztergom, 1935, Laiszky János-ny., 344 p. Kiadói papírkötés, szakad borítóval, kissé hiányos gerinccel, részben felvágatlan lapokkal.
Várady József: Tiszáninnen református templomai. 3. sz. pótfüzet: A kondói református egyház története. Sajószentpéter, 1996, Borsodi Református Egyházmegye. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
A szerző, Várady József (1930-2008) kondói református lelkész által Dobrossy István (1946-2015) történész, levéltáros, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár igazgatója részére dedikált példány.
Várady József: Tiszáninnen református templomai. 5. sz. pótfüzete: A lelkészek neve és sírjaik. Debrecen, 2006, Litográfiai Nyomda. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Várady József: Tiszáninnen református templomai. 4. sz. pótfüzet. Sajószentpéter, 1997, Borsodi Református Egyházmegye. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Predigten auf die hohen Festtage des Herrn, Mariens und der Heiligen. Erster Band; Dritter Band. Wien, 1803., 14+342+2;314+6 p. Harmadik kiadás. Német nyelven. Korabeli egységes félbőr-kötésben, aranyozott gerinccel, a gerincen piros, aranyozott feliratú címkével.
Nemecskay István névbejegyzéseivel, dátumozva (1826,1840.) Valamint a Dócs/Dojcs parókia bélyegzőjével és bejegyzésével: "Sigillum Ecclesiae Dojcsensis AD EO. SS. Parochialis.", "Parochia Dojcs 1859."
Nemecskay István (1792-1884) dócsi születésű gerencséri plébános, később a nagyszombati Szent Miklós káptalan kanonokja, majd a nagyszombati káptalan prépostja.
Dócs/Dojč község, 1899-ig Dojcs, nagyszombati kerületben, a Szenicei járásban.