Kriza János: Székely Népmesék. Marton Magda rajzaival. Budapest, é.n., Magyar Marcurius. Megjelent 1000 számozott példányban, ez a 930. példány Kiadói kartonált papírkötés.
Petőfi Sándor: János vitéz. Plasztikus képekben, Róna Emy rajzaival. Bp., én., Offset Nyomda. Kihajtható térbeli képes mesekönyv. Kiadói félvászon-kötésben, kopott borítóval, néhány szakadással, az összekötő szalag az egyik tábláról leszakadt.
A pünkösdi királyné és más színdarabok. Gyermekszínpad. Szerk.: Rónasegi Miklós. Bp., 1961, Móra. Köpeczi Bocz István rajzaival. Bálint Ágnes: Sanyi manó és a darazsak c. mese. Kiadói papírkötés.
Kaláka - Kányádi: Kicsiknek és nagyoknak. A verseket Sándor bácsi mondja, a nótákat a Kaláka énekli. Bp., 2009, Helikon. CD-melléklettel Kiadói kartonált papírkötés.
Pancsantra. Hindu tanmesék. Összegyűjtötte és fordította: Dr. Balogh Barna. Átdolgozta és kádenciákat írta: Balthazár Margit. Kiadói kopott papírkötésben, volt könyvtári példány.
Csaplina: A mi állatkertünk. Ford.: Magos László. Bp.,(1949),Uj Magyar Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült kötéssel és gerinccel.
Kóka Rozália: Mátyás király rózsát nyitó ostornyele. Szerző által dedikált. Második, bővített kiadás. Bp., 2003, Timp. Szerző által dedikált. Kiadói kartonált kötésben, kiadói papír védőborítóban.