Nagy László János:A "Hévízek Atyja" Dr.Pávai-Vajna Ferenc regényes életútja.Debrecen,2010,Fábián Nyomdaipari Bt. Második,javított bővített kiadás,jó állapotban.
Physiologus. A Zsámborki-kódex állatábrázolásaival. Fordította: Mohay András. Az utószót és képmagyarázatokat Kádár Zoltán írta. Bp.,é.n., Helikon. Kiadói velúr-kötés, papír védőborítóban.
Dr. Weninger Antal: Az egészség testi és lelki forrásai. Bp., 1943 , Országos Közművelődési Szövetség, 176 p. Második kiadás. Kiadói papírkötésben, a kötés részben elvált, a könyvtest elvált a borítótól.
Herman Ottó: A madarak hasznáról és káráról. Bp.,[1989.],Magyar Környezeti Nevelési Egyesület. Hasonmás kiadás. Schmidt Egon utószavával. Kiadói papírkötés.
Behyna Miklós: Az akvárium. Elővilága, berendezése és gondozása. Bp., 1938, Kir. M. Természettudományi Társulat. Második, bővített és átdolgozott kiadás, 211+54 t.( két színes táblával, a többi fekete-fehér.) Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel és kötéssel.
Hanusz István: A növények világából. Számos, részben színnyomatú szövegképpel Bp., 1901, Athenaeum. Későbbi félvászonkötés, foltos előzéklappal, címlapon intézményi bélyegzővel.
Huzella Tivadar: A sejtközösség szervezete. Az intercelluláris elmélet és az intercelluláris kórtan megvilágításában. Bp., 1942, Kir. M. Egyetemi-ny. Kiadói papírkötés, foltos borítóval.